GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Flaska 8747750
*
nr 874 7750
Flaska
keramik, Turkiet, höjd: 25
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2014
kl 19:39:22
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flaska keramik turisk turkiet turkiska turkiskt
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:00
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42
-
3015 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:26
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:19
-
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:22
-
4098 Skålar
4 st, Kina. Diameter: 9-10,5
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:56
*
Flaska
nr 874 7750
Flaska
keramik, Turkiet, höjd: 25
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2014 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flaska keramik turisk turkiet turkiska turkiskt
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:00 -
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:42 -
3015 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:26
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:19 -
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:22 -
4098 Skålar
4 st, Kina. Diameter: 9-10,5
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:56